Sladké pečení

Jablečný koláč z haluškového těsta Jablečný koláč z haluškového těsta

Jablek je v našich končinách dost, ať už čerstvě sklizených nebo skladovaných. Proto by žádné kuchařce nemělo doma chybět hned několik receptů, jak jablka zpracovat. Nechte se inspirovat naším jednoduchým receptem na jablečný koláč, který provoní celý dům.

Makový dort s pomerančem Makový dort s pomerančem

Ať vykouzlíte jakýkoli makový dezert, tak se po něm u vás v kuchyni jen zapráší? Jestliže nechcete opouštět od tradice, rozšiřte svou sbírku makových dezertů o naprosto vynikající makový dort s pomerančem. Makový korpus, sladký krém a sladkokyselý pomeranč jsou zkrátka dokonalou kombinací.

Nepoznáváte mě? Jsem přece makovec! Nepoznáváte mě? Jsem přece makovec!

Makovec je klasický moučník, na který se recepty předávají z generace na generaci. My jsme jej však ještě trochu vylepšili. Jakmile jej ochutnáte, už nebudete chtít jiný. Nevěříte? Vyzkoušejte náš recept a sami uvidíte. Nejtěžší bude nesníst jej, než vám vychladne.

Osvěžující rybízovo-malinové želé Osvěžující rybízovo-malinové želé

Co s další úrodou rybízu, když už jste zásobili sklep spoustou džemu a všechny sousedy rybízovou bublaninou? Na řadě je osvěžující letní dezert v podobě chlazeného rybízového želé. Kromě rybízu budete potřebovat už jen vanilkový puding a trochu cukru a vody. A co je hlavní, je to typ receptu, který všichni zbožňují - za 15 minut je hotový.

Ovocný řez Ovocný řez

Nahromadila se vám doma spousta ovoce, které ne a ne nacpat do dětí? Zkuste pro ně připravit mnohem lákavější formu, a to oblíbený ovocný řez. Nechybí v něm lahodný krém ani sladká cukrová poleva. Připravte se tedy, že zanedlouho jej budete péct znova.

Perníkovník Perníkovník

Už jste slyšeli o našem perníkovníku? Jestli hádáte, že se jedná o dort, jste na správné adrese. Jednotlivé pláty těsta proložené pudinkovým krémem s mascarpone jsou zárukou, že se budete ještě dlouho olizovat. Budete-li chtít dort ještě vylepšit, můžete perníkovník posypat kokosem, mletými oříšky, cukrem nebo dle libosti. Perníkovníkem potěšíte malé i velké. Doporučujeme jej jak k nedělní kávičce, tak na dětskou oslavu.

Vaříme s Labetou