Raz dva navařeno...

Smoothie koktejl s Acai práškem a drcenými kakaovými boby

Máte rádi superpotraviny a baví vás objevovat nové chutě a ingredience, které by mohly obohatit váš jídelníček? Tak to je svět smoothie a koktejlů jako stvořený pro vás. Vyzkoušejte recept na zářivě fialový smoothie koktejl, který je nabitý antioxidanty a přijde vhod jako zdravá svačinka. Obsahuje totiž vzácný prášek z mrazem sušených Acai bobulí a nepražené kakaové boby. Dvě přírodní ingredience v té nejlepší bio kvalitě od Iswari, lídra na poli superpotravin.

S laskavým svolením Kamily Metzové @kamilametzova.cz, která recept vymyslela, připravila, vyfotila a umožnila nám jeho použití.

Postup

Postup

Rostlinné mléko, ovoce a ořechové máslo dejte do mixéru a rozmixujte do hladka. Do mixéru přidejte 2 lžičky Acai prášku Iswari a nepražené drcené kakaové boby. Opět rozmixujte. Malé kousky kakaových bobů mohou v koktejlu zůstat. Pokud potřebujete, doslaďte. Když je bobulovité ovoce kyselé, sladký sirup chuť lehce vyrovná. Je na vás, zda zvolíte tradiční sladký sirup nebo méně kalorickou alternativu. 

Náš tip

Pokud chcete mít koktejl hustější a nevadí vám jeho struktura, přidejte během mixování 1 lžíci chia semínek. 

Potřebujete navýšit příjem vlákniny? Obohaťte během mixování koktejl o Mletý len Iswari

Pro zvýšení sytosti a krémovosti, doplňte koktejl o několik lžiček oblíbeného rostlinného proteinu Iswari. Můžete vybrat proteinový prášek bez příchuti Super vegan protein nebo Super vegan protein kakao či banán

Vytisknout recept

Suroviny

Suroviny

  • 300 ml rostlinného mléka
  • 200 g bobulovitého ovoce - čerstvé nebo mražené
  • 1 větší lžíce ořechového másla – ideálně kešu
  • 2 lžičky Acai prášku BIO Iswari 
  • Kakaové boby drcené nepražené BIO Iswari 2 lžíce
  • sirup k lehkému doslazení dle kyselosti ovoce a nutriční preference – např. čekankový, javorový, agáve