Raz dva navařeno...

Proteinový chia dezert s banánem a borůvkami

Míváte chuť odpoledne na něco sladkého a potřebujete doplnit energii? Dobrý dezert je skvělý nápad. Pokud preferujete zdravý životní styl, určitě vás nenadchne známý pudink se šlehačkou v plastovém kelímku. Pojďte na to lépe a připravte si výživný dezert, který pohladí vaše chuťové pohárky a zároveň zastane roli odpolední svačinky. Nejlepší je připravit si ho do skleničky den předem. Osvědčená kombinace banánu, rostlinného mléka, borůvek a chia semínek doplněná o Super vegan protein Iswari. 

S laskavým svolením Kamily Metzové @kamilametzova.cz, která recept vymyslela, připravila, vyfotila a umožnila nám jeho použití.

Postup

Postup

Rostlinné mléko rozmixujte s malým banánem a borůvkami do hladka. Vsypte chia semínka a nechte je nabobtnat. Alespoň hodinu, ideálně déle. Občas promíchejte.

Před konzumací přidejte několik lžiček Super vegan proteinu a dle potřeby doslaďte oblíbeným sirupem. Rozdělte do misek. 

Pokud chcete, aby dezert vypadal slavnostněji, ozdobte povrch bobulovitým ovocem nebo nadrcenými kakaovými boby a lístkem máty. 

Náš tip

Tento dezert je vhodný i jako zdravá svačinka s sebou na cestu. Praktické je rovnou všechny ingredience smíchat večer dohromady, dát do skleničky s víčkem a pak do lednice. Ráno jen vezmete hotovou svačinku. 

Na přípravu dezertu můžete použít i ostatní druhy proteinů od ISWARI. Hodí se jak proteinové prášky s banánem a kakaem, i neutrální Super vegan protein nebo Rýžový protein

Zkuste i variantu bez borůvek více v exotickém duchu. Banán rozmixujte s kokosovým mlékem. Přidejte Kakaový prášek BIO Iswari a chia semínka. Doslaďte Kokosovým cukrem Iswari a povrch decentně odzdobte lahodnými kakaovými boby v kokosovém cukru. Ty seženete také u Iswari pod názvem Exótica
 

Vytisknout recept

Suroviny

Suroviny

  • 200 ml rostlinného mléka
  • 3 lžíce chia semínek
  • 1 menší banán
  • Hrst borůvek - mohou být mražené
  • 4 lžičky rostlinného proteinu Super vegan protein banán Iswari
  • Rostlinný sirup na doslazení – druh dle vaší preference