Raz dva navařeno...

Dotaz: Iswari Snídaňová směs BIO - 27.04.2022

1. Lze směs zalít vroucí vodou? (v návodu se uvádí: voda max. 42 st.celsia) 2. Na obalu je uvedeno: po otevření skladovat v ledničce a spotřebovat do tří měsíců. Co se stane, pokud po otevření nebude skladováno v ledničce? Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den.


Jaroslav Vašek

Odpověď: Iswari Snídaňová směs BIO - 27.04.2022

Dobrý den Jaroslave,

děkujeme, že se zajímáte o výrobky Iswari. Kontaktovala jsem manažerku kvality a požádala ji o vyjádření k Vašim otázkám a zde jsou odpovědi:

ad1) Při přípravě snídaňových směsí doporučuje portugalský výrobce použít „teplou“ vodu nebo mléko. Je možné, že při použití horké až vroucí vody získá pokrm jiné výživové i senzorické hodnoty, než při dodržení doporučeného návodu na přípravu. Dále je nutné zmínit, že výrobce deklaruje, že některé směsi jsou v kvalitě "raw – živá strava", tedy že jejich ingredience nebyly zpracovány při více než 42 °C. Přelitím směsi horkou vodou tuto hodnotu ztratíte.

ad2) Snídaňové směsi Iswari se skládají ze surovin, jako jsou různá mletá semínka, ořechy a superpotraviny. Tyto složky obsahují tuky a cenné mastné kyseliny a jsou tak náchylné ke žluknutí. Při nedodržení doporučených podmínek skladování může dojít ke zkrácení doby minimální trvanlivosti, zhoršení senzorických vlastností výrobku a tím i ke znehodnocení výživové hodnoty výrobku, pro kterou jsou tak ceněné.

Mějte se prima a doboru chuť


Za Labetu, Petra